Hírek

A Magyar Művészetoktatás napja

2015. április 28., 17:36

Kiállítással és zenei előadásokkal várták az érdeklődőket a Bartók teremben. A kezdeményezés célja, hogy felhívja a szülők, a tanulóifjúság, a művészetoktatásban érdekelt szervezetek, valamint az iskolafenntartók figyelmét a művészeti nevelés-oktatás eredményeire és fontosságára.

A Magyar Művészetoktatás napja

Trombitaszóval nyitották meg a Bartók teremben azt a képzőművészeti alkotásokból nyílt kiállítást, amely a Magyar Művészetoktatás napjának programsorozatához kapcsolódott. Az eseményen Vas megye legtehetségesebb ifjú művészei mutathatták be alkotásaikat.

Fodor István – igazgató, Szombathelyi Tankerület
„Mint KLIK, mint viszonylag új fenntartó, minden értéket tovább víve és segítve nagyon szívesen bekapcsolódtunk ebbe, hiszen új gondoljuk, hogy a Vas megyei művészetoktatás különösen értékes és nagyon magas színvonalú, ezért jelenlétünkkel is szeretnénk buzdítani, támogatni az iskolákat, hogy ezeket az értékes hagyományokat folytassák.”

A művészet az önkifejezés egyik formája, kibillent a hétköznapokból és az alkotásokon keresztül új világba kalauzol minket. Tanulható ugyan autodidakta módon, önművelőként is, de tökéletesre fejleszteni csak tanári segédlettel és támogatással lehet – mondta megnyitó beszédében Torjai Valter művészettörténész.

Torjai Valter - művészettörténet tanár, Szombathelyi Művészeti Szakközépiskola
„Az, hogy a művészet éppen melyik műfaj, költészet, zene vagy képzőművészet, esetleg építészet, majdnem mindegy. Ez mind tulajdonképpen ugyanaz, csak az eszköz más.”

Ezeknek az eszközöknek a megválasztásához szükséges és elengedhetetlen a művészetoktatás.

A Magyar Művészetoktatás napján a zeneiskolák találkozója megyei viszonylatban hosszú évekre tekint vissza. A képzőművészeti ág közel 10 éve csatlakozott a zeneiskolák bemutatójához.

Vörös Lívia – rajztagozat vezetője, Váci Mihály Általános Iskola és AMI
„Mindig valamilyen évfordulóhoz kapcsolódunk. Idén Nagy László, mint költő, Moholy Nagy mint képzőművész, Borsos Miklós szobrász és Bernáth Aurél festőművészhez kapcsolódtak a felkérések, a gyerekek ezekhez készítettek munkákat.”

A kiállítás megnyitóján díjazták a legkiemelkedőbb képek és kerámiák alkotóit. Földes Anna művét Bernáth Aurél festőművész ihlette.

Földes Anna – tanuló, Váci Mihály Általános Iskola és AMI
„Nagyon örülök a díjnak elsősorban. Ez egy tájképet akar ábrázolni és maga az eredeti festő ihletett, az ő munkája, amiket elért és amilyen szépen fest és rajzol.”

A kiállítás megnyitóját követően a Bartók teremben a Vas megyei művészeti iskolák diákjainak előadásait hallgathatta a szépszámú közönség.