A karnevál legnépszerűbb helyszínei már a délutáni órákban megteltek. A borok utcájában a pincészetek felsorakoztatták a legjobb boraikat. 4:28 A karnevál bora testes, ilyen melegben így kevesen választották helybeni kóstolásra, inkább hazavittek belőle egy-egy üveggel. A legnépszerűbbek a hőségben a fehér és a rozé borok voltak, valamint az ezekből készített fröccsök és limonádék.
László Róbert - árus
“A könnyedebb száraz borokat keresik, ami ilyen friss, illatos, gyümölcsös, fröccsnek tökéletes, jó hideg legyen, úgyhogy hála istennek finom borokat keresnek.”
Ahogy a borok utcájában, úgy a sörtéren is többen időztek a karneváli napokon. Az itteni kínálatban a gyümölcsös ízek is keresettek, kelendőek voltak.
Szabó Gábor - árus
“Elég forró idő van, úgyhogy ezek a frissítő hatású sörök nagyon népszerűek. Ezen kívül van nagyon finom meggyes sörünk. A meggyes sörök már az előző években is egyre nagyobb népszerűségnek örvendtek, hát nincs ez máshogy az idén sem.”
A művészetek utcája is igazi színes kavalkád lett. Szebbnél-szebb kézzel készített tárgyakat hoztak ide az alkotók. Voltak különleges festmények, 20:39 bögrék és tálak, valamint ékszerek is. 23:00 Az érdeklődők Szalai Lilian galériájába is betekinthettek. A színpadon helyi tehetségek mutatkoztak be.
A karnevál egyben egy találkozó is a szombathelyiek számára. A helyiek itt minőségi időt tölthetnek el rég nem látott ismerőseikkel, családtagjaikkal.
Grabanits Ágnes
“Én szeretem ezt a felhajtást. Szeretek nézelődni, szeretek járkálni fel-alá, olyan ismerősökkel találkozom, akikkel évekig nem futottam össze, és az számomra nagyon jó.”
240823karneval_seregszemle, 240823felvonulas_es_koncertek A Savaria Történelmi Karnevált idén 23. alkalommal szervezték meg. Savaria, azaz Szombathely az egyetlen olyan település a Kárpát-medencében, amely a római kortól fogva folyamatosan lakott. Ez az ország legrégibb városa. A Savaria Történelmi Karnevál idején erre emlékezünk vissza minden évben.
Ez nemcsak a város, de Közép-Európa legnagyobb historikus rendezvénye, amelyen hagyományőrzők kétezer éves időutazásra hívnak.