Hírek

“A Hege - Aki király volt Király előtt” címmel könyv jelent meg a Haladás legendás kapusáról

2021. június 22., 14:59

Hegedűs Péter önéletrajzi könyvének bemutatóján a szerző Gál László mellett Király Gábor, Halmosi Zoltán és Török Péter is részt vett.

 

“A Hege - Aki király volt Király előtt” címmel könyv jelent meg a Haladás legendás kapusáról

A Haladás Sportkomplexum egyik impozáns skyboxában tartottak a Haladás legendás kapusa, Hegedűs Péter önéletrajzi könyvének a bemutatását. A korábbi kiváló hálóőr azért döntött “A Hege - Aki király volt Király előtt” című könyv megjelentetése mellett, mert szerette volna, ha mindenki tiszta képet kap kalandos pályafutásáról, életéről. Hegedűs Péter felkérésére Gál László írta a könyvet, melyben minden történet a kendőzetlen igazságot tartalmazza.

Hegedűs Péter
“Én ehhez ragaszkodtam, mert manapság eléggé divat, hogy vagy elvesznek belőle elég sokat, vagy hozzátesznek és akkor lehet, hogy mondatoknak teljesen más értelme lesz és másképpen ítélik meg az illetőt, aki éppen nyilatkozik.”

A könyvbemutatón a Haladás három másik legendája, Török Péter, Halmosi Zoltán és a válogatottsági rekorder Király Gábor is részt vett. Mindhármuknak fontos szerepe van a főszereplő életében és mindhárman nyilatkoznak is a könyvben. Hegedűs Péter a Király Gábor Nemzetközi Kapusiskola szakmai vezetője, de kapcsolatuk a válogatott ikonnal még korábbra nyúlik vissza: Hege nem csak kapusedzője volt a külföldre igazolása előtt, de gyerekként ő volt Király Gábor példaképe is. Ráadásul a már-már legendássá vált őrült mozdulatokat, trükköket is tőle leste el.  

Király Gábor - válogatottsági rekorder kapus
“Neki megvolt egy megfelelő stílusa, amivel szórakoztatta a közönséget és ez belénk ivódott. Én azért a Bundesligában, a Premier Ligában és az Európa-bajnokságon is megcsillantottam egy-két ilyen trükköt. Azt gondolom, hogy a kapusoknak ez is a feladata, hogy egyéniséget vigyenek bele a dolgokba.”

A Bohóc becenévre hallgató Hegedűs Péter zsinórban 135 NB I-es meccsen védte a Haladás kapuját a 70-es évek végén, a 80-as évek elején. A szurkolók imádták szórakoztató, bohém megmozdulásait, amivel megbabonázta az ellenfél csatárait. Élete mérkőzését a Ferencváros ellen játszotta az Üllői úton, 10-es osztályzatot kapott. A könyvből az is kiderül, hogy ezt követően a Fradi-drukkerektől milyen fogadtatást kapott és hogy tényleg eltalálták-e egy metrófogantyúval.