Koncertre próbál a Pannon Ifjúsági Zenekar. Jochem Hochstenbach, holland karmester vezetésével a középiskolás és egyetemista muzsikusok Händel, Bach, Mozart, Grieg és Bartók műveit viszik a közönség elé.
Henrietta a kolozsvári zeneakadémia másodéves hallgatója. Klasszikus hegedű szakra jár, de nyaranta fesztiválokon is koncertezik népzenét játszó gyimesi együttesével.
Simon Henrietta - zeneakadémiai hallgató
“Nagyon szeretem azt a klasszikus zenében, hogy olyan emberek művelik ezt, akik nagyon színes személyiséggel rendelkeznek. És amikor egy ilyen projekt alatt összegyűlünk, mindenféle nemzetiségből - most szlovákok vannak, osztrákok és magyarok, mi erdélyiek is vagyunk egypáran -, és össze tudjuk rakni, amit közösen érzünk, ez megnyugtató és nagyon sok energiát ad.”
A zene nem ismer határokat, nyelvi akadályokat, különbségeket - ez az alapgondolata a nemzetközi együttműködésnek.
Paulik Ákos - zenepedagógus
“Azt gondolom, hogy nagyon fontos a projekt mottója, az összhang. Méginkább fontos lehet itt, a Kárpát-medencében, ahol a nemzetiségi problémák azért jelen vannak.”
A progam ötletgazdája a burgenlandi zeneiskolák szövetsége és az Esterházy Magánalapítvány.
Katarina Budimaier - projektvezető
“Az elsődleges célunk, hogy a fiatal zenészeket, akik különböző országokból érkeztek, ennek a művészeti ágnak az eszközeivel közelebb vigyük egymáshoz. Ezt a szellemiséget később hazavihetik magukkal.”
Szombathelyről a művészeti szakközépiskola diákjai csatlakoztak az ÖSSZHANG címet viselő, három évre tervezett projethez.
Karcsai Mirtill - 12. osztályos tanuló, Művészeti Szakközépiskola
“Zeneileg nagyon sokat ad nekünk ez a tábor, hisz zenekari tapasztalatot szerezhetünk, hiszen ez egy nemzetközi kurzus, jöttek Szlovákiából, Ausztriából és Erdélyből is, így barátokra is szert tehetünk.”
A koncertet szerdán a szombathelyiek hallgathatják meg, az egyhetes próbafolyamat végén, pénteken pedig a kismartoni Esterházy-kastély Haydn-termében mutatják be a műsort.