A hagyományoknak megfelelően az MMIK előtti téren vette kezdetét a március 15-ei városi ünnepségsorozat. Petőfi Sándor szobra, Tóth Béla alkotása 1987 óta magasodik itt. Talapzatánál gyerekek saját készítésű nemzeti zászlói, tulipánjai, kokárdái lobogtak a szélben az idei nemzeti ünnepen is. A forradalom költőjének szobránál koszorút helyeztek el a szombathelyi és a megyei önkormányzat, a járási hivatal és a Fidesz helyi vezetői. Majd az ünneplők a 11-es huszár hagyományőrzők vezetésével átvonultak a Március 15. térre.
Az Arrabona Légvédelmi Rakétaezred díszalegységének közreműködésével a Himnusz hangjaira ünnepélyesen felvonták a nemzeti lobogót, majd a Paragvári Utcai Általános Iskola kórusa énekelt.
‘48-ban a fiatal forradalmárok a Nemzeti Múzeum lépcsőjén szavaltak, buzdítottak, ennek emlékére Szombathelyen évek óta a múzeumkert az ünnepségek fő helyszíne. Nemény András polgármester beszédében úgy fogalmazott: 174 évvel ezelőtt a felkorbácsolt hullámok Európa szerte felszínre hozták a szabadság és a nemzeti önrendelkezés igényét. S bár nálunk győzött a túlerő, a forradalom követelései idővel sorra megvalósultak.
Nemény András - polgármester
“Az igazság keresése, a bátorság, a kitartás és legfőképpen a hazaszeretet ugyanabba az irányba mozdította a kezeket, lábakat, gondolatokat, és legfőképp a szíveket.”
A megemlékezés ünnepi műsorral folytatódott. Az Ungaresca Táncegyüttes tagjai Tóth Dániel énekessel közös produkciót adtak elő.
Majd a Derkovits Gyula Általános Iskola tanulóinak ünnepi verses, zenés összeállítása következett.
A gyerekek a műsor záró mozzanataként piros-fehér-zöld papírvirágdíszt tűztek a földbe. Az ünnepségsorozat Horváth Boldizsár egykori igazságügy-miniszter szobránál zárult. A város fiatal főjegyzőjeként az ő nevéhez fűződik a szombathelyi 16 pont megalkotása, ami a szabadságvágy első vidéki megfogalmazása volt, ezzel Szombathely hitet tett a demokrácia mellett. A város, a megye és a járási hivatal vezetői, a pártok, számos társadalmi szervezet, intézmény és hagyományőrző egyesület képviselői helyezték el az emlékezés koszorúit a talapzatnál.
Hírek
A ‘48-49-es forradalom és szabadságharc hőseire emlékezett a város
Petőfi Sándor és Horváth Boldizsár szobránál koszorúzással, a Március 15. téren az országzászló felvonásával, a múzeumkertben ünnepi műsorral emlékezett Szombathely az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 174. évfordulójára.