Sütemény készül az egyik belvárosi cukrászda konyháján. Az állandó dolgozók mellett itt rendszeresen fogadnak szakmunkás tanulókat is gyakorlatra.
Barkiné Novák Mária - üzletvezető, Claudia Cukrászda
"A cukrászda fennállása óta mindig fogadunk szakmunkás tanulókat, jelenleg egy tanulónk van, jövőre kettőt foglalkoztatunk."
Ők is pályáztak a decentralizált keretre, hogy minél korszerűbb eszközökkel dolgozhassanak a diákok. 2 millió forintot nyertek. Ebből kétféle keverőgépet, hűtőt és mosogatógépet vásárolnak.
A Savaria TISZK 47 millió forintra pályázott, 12 milliót nyert. Ez a legtöbb a régióban.
Szentgyörgyvári Róbert - szakmai vezető, Savaria TISZK Kft.
"Ez a 12 millió forint a tagiskolánk között kerül szétosztásra, képzést segítő eszközökre."
Öt intézmény részesül a pénzből. A Hefele iskola például parkettacsiszoló gépeket vásárolhat, a Savaria iskola fékpadra költhet 5 millió forintot, a Teleki tanulói pedig új tisztázógépen gyakorolhatnak majd. A Vasi Bau Szakképző Iskolában 250 tanuló képzése folyik, építőipari szakmákban. A fenntartó rendszeresen pályázik a képzési bizottsághoz, általában nyernek is. Ezúttal 8,7 milliót költhetnek el.
Hédi József - iskolafenntartó, Vasi Bau Szakképző Iskola
"Egy építőipari állványrendszert vásároltunk, ez több szakmában is hasznos lesz. A festő, kőműves és ács-állványozó tanulók munkáját könnyíti meg."
A pályázati keretet a szakképzési hozzájárulásokból befolyó összegből különítik el évről évre. A régióban ezúttal 109-en pályáztak eredményesen, 90 százalékuk a szakmunkások képzésében részt vállaló kisvállalkozás.