“Bokoroooooooook!”
Erről a családról szól az a társadalomszatíra, amelyet a Ferrum társulata jubileumi bemutatónak választott. Örkény István drámájában a Bokor família minden tagja a vasútnál dolgozik, a vasút megszállottja. A darab groteszk tükröt tart a nézőnek.
Török Gábor - művészeti vezető, Ferrum
“Hogy hogy élünk mi Magyarországon, mi magyarok, a darab szerint Bokorék, akiknek a szent ügye a vasút, de hát ez a vasút behelyettesíthető futballszenvedélyre, színjátszásszenvedélyre, kártyaszenvedélyre, bármire, amellyel kapcsolatban egyszercsak azt vesszük észre, hogy másnak sem élünk, csak ennek a nyavalyás vasútnak. És ez felemel-e bennünket, vagy van egy olyan pont, amikor ez már nem emeli, hanem szétrombolja az emberi kapcsolatokat.”
A Vérrokonok nem tartozik Örkény legismertebb művei közé - éppen emiatt dolgozta fel a Ferrum pont ezt. Szándékuk szerint az előadás a mindennapok hibás döntéseire is ráirányítja a figyelmet.
“Ez a mi földünk!”
Egy 77 éves idős, mindennel elégedetlen asszonyt alakít Pintér Viktória, aki szerint a darabnak gazdaságpolitikai üzenete is lehet.
Pintér Viktória, társulati tag
“Ezt Örkény amikor írta, ez a mai mindennapjainkban is teljesen jellemző. Tehát az emberek küzdenek a figyelemért, küzdenek azért, hogy valamilyen hiányukat kielégítsék, akár párkapcsolatban, akár tárgyakban, vagyonokban. És ez a világ arra alapoz, hogy állandóan újabb vágyak legyenek és ne lehessen kielégíteni. És hát ezek az emberek ebben benne ragadtak.”
A társadalomszatírákban járatos Ferrum ezúttal saját maga elé is görbe tükröt tart - hiszen önnön megszállottságukat, szenvedélyüket is megmutatják a színpadon.