Ezek a fejpántok egy műanyag arcvédő maszknak az elemei. Az Oladi Szakgimnáziumban készültek: elsősorban a szociális szektorban dolgozóknak akar segíteni a járványhelyzetben az iskola.
Farkas Anita - gyakorlatioktatás-vezető, Oladi Szakgimnázium és Szakközépiskola
“A női ruha készítő szakmában tanuló, felnőttoktatásban résztvevőkkel és a szakoktatónk közreműködésével 250 db maszkot készítettek, amiket a FÉHE szociális munkásai és a szakosított szociális intézmény és tagintézményei részére adtunk át.”
Az oladi középiskola laborjában négy gép dolgozott, - így készítették el az eszközt.
Sipos László - igazgató, Oladi Szakgimnázium és Szakközépiskola
“Rendelkezik az iskolánk a GINOP 6-2 program keretében létrehozott Digitális Közösségi Alkotóműhellyel, ebben többféle gép is található, amivel most szeretnénk bemutatkozni, ezek a 3D-s nyomtatók.”
Ez a műanyag álarc nem helyettesíti a maszkot, a kézmosást, a fertőtlenítést.
Horváthné Erhardt Rita - szakmai igazgatóhelyettes, Oladi Szakgimnázium és Szakközépiskola
“A levegőt nem szűri, a cseppfertőzést, a folyadékokat, váladékok szervezetbe jutását akadályozza meg, és mutatom, hogy igazából ez egy plusz védőfelszerelés, tehát a védőfelszerelés fölé húzzák fel.”
Elsősorban a veszélyeztetett helyzetben dolgozóknak szánják a felszerelést. Egy-egy pánt nyomtatása több órát vesz igénybe.
Németh Gábor - laborvezető, Oladi Szakgimnázium és Szakközépiskola
“A pajzsok alapvetően több részből állnak, 3D nyomtatással a pánt készül el, amit itt látnak a kezemben, ehhez a pánthoz még néhány alkatrész, egész pontosan három csatlakozik, egy viselést könnyítő betét, amit öntapadó módon ragasztunk be, erre történik egy víztiszta, 180 mikron vastagságú fólia felpattintása, ami cserélhető, és végül a hordást biztosító gumiszalag.”
A mintegy három tucat speciális álarcot a napokban juttatják el a szociális és egészségügyi szférában dolgozókhoz.