Már a 2018-as hídvizsgálati jegyzőkönyv is azonnali beavatkozást sürgetett a Szent István király utcai Gyöngyös-híd esetében, ez a város legrosszabb állapotú átjárója. Az acélszerkezet annyira károsodott, hogy teljesen át kell építeni. Tavaly júliusban részlegesen lezárták, azóta egyszerre csak egy autó haladhat át rajta, mert nagyobb terhelést nem bírna el. A kivitelezői közbeszerzést már lefolytatták, a legolcsóbb ajánlat bruttó 317,5 millió forintról szól, tehát a belügyminisztériumi támogatás nem elég rá, ebből ráadásul már a terveztetésre is költöttek. A hiányzó 206,7 millió forintot a közgyűlés határozata alapján az önkormányzat biztosítja a saját költségvetéséből.
A tervek szerint február végén lezárják a hidat, és elkezdődhet az átépítés, amire 8 hónap áll rendelkezésre, így a befejezés október végére várható.
Tóth Kálmán - önkormányzati képviselő
"A jövő évi iskolakezdésnél gondot okozna, ha ez így lenne, szeretnénk gyorsítani az eljárást, és optimális esetben elképzelhető, hogy 2023. szeptember elejére kész leszünk."
Ez a híd köti össze Szentkirályt Bogáttal, illetve a déli városrészt a belvárossal. A lezárás több ezer ember közlekedését megnehezíti, ezért ideiglenes mentesítő utat jelölnek ki a Határőr utca felől induló mezőgazdasági úton a 86-os főút felé, antigoritos burkolattal, aminek a költsége nagyjából 5 millió forint lesz. A viszonylag gördülékeny közlekedéshez a Sándor László utcát is részlegesen helyre kell állítani, mert a burkolat keskeny és úthibákkal teli. Bírnia kell a megnövekedett terhelést, és a sűrűbb helyi járatos buszközlekedést.
Tóth Kálmán - önkormányzati képviselő
"A Blagussal jövő hétre tervezzük a helyszínbejárást, akkor busszal megnézzük, melyik útvonal jó, hogy a Vadász utca vagy a Sándor László utca felől fog megfordulni a busz. Mindkettő mellett szólnak érvek. Az Oroszlán utcát mindenképpen védett úttá kell tennünk, a többi úthoz képest, jelen pillanatban jobbkézszabály van azokban az utcákban, jobbkézszabályos utcákban nem közlekedhet helyi járatos busz."
A mentesítő út létesítése és a Sándor László utca javítása már januárban elkezdődik. Utóbbi több ütemben valósul meg: rendbe kell tenni a padkát, hogy lefolyjon az úttestről a víz. Kátyúzás, aszfaltozás is szükséges, de ezek egy részét csak tavasszal tudják elvégezni, amikor már lehet melegaszfalttal dolgozni. Emiatt azonban nem csúszik a híd rekonstrukciója.