Szombathelyi és környékbeli iskolákból érkeztek az idei verseny indulói, több mint 30-an. A gyerekek három korcsoportban szerepelhettek egy Gazdag Erzsi művel és egy szabadon választott verssel vagy mesével.
A szervezők igyekeznek megőrizni a verseny magas színvonalát, most is tartottak előválogatókat. A zsűri szerint a gyerekek évről évre egyre felkészültebbek.
Prikazovics Ferenc - zsűritag, igazgatóhelyettes, Mesebolt Bábszínház
"A pedagógusok egyre több munkát fektetnek abba, hogy a gyerekek jól tudják előadni az alkotást, egyre több munka van az értelmezésben, és az is fontos, hogy egyre több a jókedvű, vidám, gyerekeknek való történet."
A gyerekekre jó hatással van a verstanulás és a szereplés. A felkészülés során sokat fejlődik az előadókészségük, a verseny pedig emlékezetes élmény számukra.
Tóthné Ferenczy Erzsébet - óvónő, Benczúr Óvoda
"Kiállhat emberek elé, mondhat olyat, ami neki kedves, amit szeret, és a taps, az öröm, hogy őt megtapsolják, ez mindenképpen nagy dolog egy ekkora gyereknek."
A Reményik-iskola célja, hogy ápolja a szombathelyi költőnő emlékét, és tisztelegjen a verseny ötletgazdája előtt.
Sátory Károly - igazgató, Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola
"A mai megnyitón is megemlékeztünk Balogh József tanár úrról, akinek nagy szerepe van ... verseny, ahogy eddig is."
A verseny mellett több kísérőprogramot szerveztek: a gyerekek kézműveskedhettek, és táncprodukciót is láthattak. Kiállítás nyílt Németh Pál festményeiből. A 2009-ben elhunyt Dobópápa tájképeit és csendéleteit lehet megtekinteni az iskola első emeleti folyosóján.
EREDMÉNYEK:
Óvodás korcsoport: