Hírek

Színezd át!

2015. november 20., 17:18

Falusi Mariannal, Oláh Gergővel is találkozhattak azok, akik részt vettek a Színezd át! címet viselő ingyenes családi napon. A tíz állomásos országos programsorozat célja, hogy felhívja a figyelmet egymás megismerésének és elfogadásának fontosságára, valamint arra, hogy mennyi mindent adnak hozzá kultúránkhoz a nemzetiségek.

Színezd át!

Színezd át! – ezzel a címmel zajlik 2015 májusától októberig az az országos rendezvénysorozat, melynek keretében 10 megyeszékhelyen  ösztönzik a program megálmodói a gyerekeket és felnőtteket a kultúrák közötti azonosságok és különbözőségek megismerésére és elfogadására.

Falusi Mariann
"Ez a kampány ez egy hosszú játékból is áll, amikor együtt tudnak játszani, együtt indulnak el valamiért, kis apró célért, hogy megszerezzék a pecséteket, hogy megcsinálják a feladatokat, de ez az együtt játék nagyon fontos, mert olyan gyerekek is elkezdenek esetleg egymással játszani, vagy közös mesét írni, amiben hangjukat hallathatják úgy is hogy nem feltétlenül azt nézik hogy a másik gyerek most cigány vagy nem cigány, tehát eltűnnek ezek a különbségek, csak gyerekek vannak."

A Szombathelyen szervezett családi nap programjában játékos feladatok, valamint színpadi programok is szerepeltek (10:50), de volt ételkóstoló is az itt élő nemzetiségek ételeiből (5:43).

Farkas Csaba - igazgató, Őrvidék ház
"Rengeteg érzékenytő, közös programok, bizalmi játékok, olyanok ahol egymásra vannak szorítkozva, hogy valóban átérezhessék azt, hogy mit jelent az hogy a másikra oda kel figyelni, együtt kell vele tudni élni és toleránsnak kell vele lenni."

A játékok, feladatok egyik fő célja, hogy a gyerekek a színes programokon keresztül megtapasztalják egymás elfogadásának fontosságát (6:30).

Oláh Gergő
"Szerintem ők az egyik legfontosabb célcsoport akiket még meg tudunk győzni és meg tudunk nyerni és akiknek át tudjuk adni a valóságos értékét annak hogy minden ember egyenértékű."

A program szervezői hisznek benne, hogy a kultúrák találkozása, az azonosságok és különbségek felismerése és elfogadása átszínezi, gazdagítja, és minőségileg jobbá teszi a különböző nemzetiségek egymás mellett élését és gondolkodását.