Megkezdődött a gépészmérnök hallgatók oktatása a Savaria Egyetemi Központban. 80-an tanulnak duális formában.
Jäckel Ferdinánd
"Azért jelentkeztem ide, mert a többi képzéssel szemben itt tapasztalatot is kapunk, nem úgy, mint egy frissdiplomás, kikerül a munkaerőpiacra, és még több évet dolgozik azért, hogy az adott cég struktúrájár megismerjük."
Az elméleti oktatás mellett az első szemeszterben hét, a másodikban 15 hét vállalati gyakorlat vár a hallgatókra.
Kollár László - egyetemi docens
"13 hétből áll. A duális képzésben résztvevő hallgatók 13 hét után fogják majd folytatni tanulmányaikat az egyetemmel kapcsolatban álló cégekkel, novembertől illetve december-januárban."
A hallgatók közül tízen az Opel szentgotthárdi üzemében vesznek részt gyakorlati órákon. Az oktatóközpont hűen modellezi a gyári környezetet, a fiatalok korszerű gépeken tanulhatnak.
Solt Tamás - vezérigazgató, Opel Szentgotthárd Kft.
"A tudásközpont közel 100 diák egyidejű szakmai felkészítését biztosítja. Ennek keretében ebben a tanévben a Nyme gépészmérnökképzésben résztvevő hallgatókat, duális szakképzésben pedig az automatikai technikus, a gépi forgácsoló és a villanyszerelő tanulókat fogják oktatni nemzetközileg is elismert mérnökeink és szakembereink."
Az ünnepélyes átadó ünnepségen Szijjártó Péter a duális képzés fontosságát hangsúlyozta, ennek továbbfejlesztésén dolgozik a kormány.
Szijjártó Péter - külgazdasági és külügyminiszter
"Annak érdekében, hogy a munkaerő-utánpótlást biztosítani tudjuk, úgy döntöttünk, hogy 2020-ig 50 milliárd forintból mintegy 7000 tanműhelyet kívánunk létrehozni illetve megújítani Magyarországon."
Az itt tanuló fiatalok számára ösztöndíj programot dolgozott ki a cég. A tervek szerint a 2017-18-as tanévben már harminc gépészmérnök hallgatót fogadnak az Opelnél.