Megtelt a nagy oktatóterem szombaton, annyian voltak kíváncsiak az LUK Savaria Kft. tanműhelyi nyílt napjára.
"Gépi forgácsoló és automatikai technikus az a két szakma, amiben mi képezünk tanulókat."
A pályaválasztás előtt álló diákok és szüleik elsőként egy általános tájékoztatást kaptak a gyárról, az itt folyó oktatásról, és természetesen a szakma megszerzése utáni munkalehetőségekről.
Nagy Miklós tanműhelyvezető, LUK Savaria Kft.
A tanműhelyi nyílt nappal az a célunk, hogy a 8. osztályos és a 12. osztályos diákoknak bemutassuk azt, hogy milyen helyszíneken, milyen technológiát felhasználva tanulhatják meg a gépi forgácsoló és automatizálási technikus szakmát. Próbáljuk segíteni őket a pályaválasztásban, és megmutatjuk azokat a lehetőségeket, amelyeket az LUK Savaria Kft. tud biztosítani számukra a tanulóképzés keretein belül.
"Ezeken a helyszíneken elektronikai építés-mérés zajlik, ezen a négy helyszínen, itt tudnak a srácok elektronikai áramköröket építeni."
A gyár tanműhelyeiben korszerű körülmények között tudják elsajátítani a szakmát a tanulók a duális képzés keretében.
Haág Tibor szülő
Érdekes szakmának látom, és úgy is néz ki, hogy van jövője9.51 és ezért a gyerekek látták és olvasták valahol ezt a nyílt napot, és felvetették a kérdést, hogy mi lenne, ha eljönnénk, és megnéznénk.
Rába Szabina szülő
Ha ide bekerül a gyerek, itt a biztos jövő megvan, ha még két évig itt marad, utána oda megy, ahova akar, ha éppen nem akar itt maradni. Biztos is, hogy jó.
Az LUK Savaria Kft-nél a következő tanévtől 20 gépi forgácsoló és 6 automatikai technikus kezdheti meg tanulmányait. Mindkét szakma hiányszakmának minősül, így a tanuló és tanulmányi szerződésen kívül a diákok állami ösztöndíjban is részesülnek majd. A tanulóknak a sikeres vizsgát követően pedig biztos munkahelyet kínál a gyár.