Ezt a kutyát most hozta kontrollvizsgálatra a gazdája. A kennelköhögést az egyéves Vacak nemrég kapta el, antibiotikummal és tünetcsökkentő szerekkel kezelték.
Szemes Jácint
“A köhögése egy hétig tartott körülbelül, amikor észrevettem, azonnal jöttünk doktorhoz, megkapta az injekciót, gyógyszeres kezelést, és 4-5 nap alatt rendbejött a kutyus.”
A betegség ideje alatt kerülni kellett a kutyás közösségeket, nehogy továbbadják a fertőzést - erre is felhívták a gazda figyelmét az állatkórházban. Fizikai vizsgálaton esett át a stafford-bulldog keverék: (02:56) a torkát, a tüdejét, a testhőmérsékletét vizsgálta meg az állatorvos.
“minden rendben van, torka nem gyulladt, hallgatózva teljesen negatív, úgyhogy rendbejött”
Most megelőző (05:49) oltást is igényelt Vacak gazdája, mert szeretnék elkerülni ezt az ijesztő tünetekkel járó betegséget. Ez a vakcina is csak korlátozottan véd.
Varjú Gábor - állatorvos, Szombathelyi Állatkórház
“”Nehéz ügy, mert többféle kórokozó is lehet, részben a kombinált védőoltás is védettséget ad, amikor évente oltatjuk a kutyánkat, akkor célszerű nemcsak a veszettség ellen beoltatni, hanem az egyéb betegségek ellen is, és ennek van egy olyan komponense is, illetve lehet olyat is adni, amiben parainfluenza elleni védettség van.”
A cseppfertőzéssel terjedő betegség leginkább tavasszal és ősszel jelentkezik, ebben az időszakban naponta 5-10 kutyát hoznak orvoshoz kennelköhögéssel, míg máskor hónapokig egyet sem.
Hírek
Naponta több kutyát visznek az állatkórházba ezekben a hetekben kennelköhögéssel
Az év többi részében szinte egyátalán nem fordul elő ez a fertőző betegség, most azonban szezonja van.