„A sánta, beteg állatot, vagy amelyiket meg akarják nyírni, azokat ezzel a kampósbottal szokták bántani”
Aki kilátogatott vasárnap délután a Savaria Múzeum parkjába, többek között megtudhatta azt is, hogy mire használták régen a pásztorbotot. Ezenkívül lehetett célbadobni szőlőt préselni és fémet keresni is. A gyerekek különböző ügyességi játékokban is kipróbálhatták magukat, és többen ragadtak sodrófát vagy színesceruzát.
„A rajzon egy holló van, ami egy gyűrűt fog a csőrében. Ez egy címer és ez a címer Mátyás király címere volt.”
A Savaria Múzeum valemennyi tagintézménye kitelepült a kertbe. Ez jó alkalom arra, hogy az érdeklődők megismerkedjenek a háttérben folyó munkával.
Csapláros Andrea – igazgató, Savaria Múzeum
„A múzsák kertje az az áldásnak, a jóötleteknek, a zenének, a versnek mindenféle művészetnek, ugye mindegyiknek van múzsája, és itt a gyerekek és a látogatók kvázi ugyanebbe a világba beledőlhetnek és átélhetik, amit mi bent csinálunk.”
A díszterembe vadászmadarak költöztek. Cserner István születésének 150. évfordulója alkalmából a kerecsensólymot választották a hónap műtárgyának. A hagyomány szerint ő ejtette el és preparálta ki a fokozottan védett állatot. Számos legenda is fűződik hozzá.
Dankovics Róbert - herpetológus muzeológus, preparátor
„ A kerecsenysólymokat kapcsolatba hozzák a magyar történelem emblematikus figurájával, a turullal. Nem kellene belemélyedni, hogy valóban ez a madár volt-e, vagy sem de az biztos, hogy valamilyen sólyom, vagy jól vadászó madár volt ez a turul. … Mindegyik az eredetmondák egyik fontos eleme.”
A jó hangulatot minikoncertek alapozták meg a Múzsák kertjében. Sok család látogatott ki a rendezvényre.