Hírek

Megtartották az egyetemen a megyei szakmai tanévnyitót

2015. szeptember 07., 18:01

Ennek keretében az oktatási, köznevelési intézmények igazgatóit tájékoztatták a közoktatást érintő aktuális változtatásokról. A szokásoktól eltérően ezúttal az Oktatási Hivatal, ezen belül is a Zalaegerszegi Pedagógia Oktatási Központ szervezte az eseményt.

Megtartották az egyetemen a megyei szakmai tanévnyitót

A Szombathelyi Művészeti Szakközépiskola diákjainak zenés műsora színesítette a megyei szakmai tanévnyitót. A korábbi években Budapesten nyitotta meg a tanévet az oktatásért felelős minisztérium. Idén a főváros mellett az összes megyeszékhelyen is tartanak konferenciát közel 400 pedagógus és intézményvezető részvételével, így könnyebben eljutnak a helyi intézményekhez a közoktatással kapcsolatos információk és változtatások.

Sipos Imre – köznevelésért felelős helyettes államtitkár, EMMI
„Ha a köznevelés elmúlt 4-5 évének kulcsszavait, fejlesztéseit megnézik, akkor az döntően többek között a fenntartásról, működtetésről, pedagógus előmeneteli rendszerről, portfolióról szólt. És keveset szóltunk arról, hogy mi történik a tanteremben. Mit tanítunk, kinek tanítjuk és hogyan tanítjuk.”

Harangozó Bertalan köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a pedagógusok felelősséggel tartoznak egyrészt az államnak, hiszen a minisztertől kapják oktatói megbízatásukat.

Harangozó Bertalan – kormánymegbízott
„A másik: a szülők irányába van súlyos felelősségük. A szülők önökre bízták gyeremekeiket az óvodában, aztán az általános iskolában és aztán a középiskolában. Kevés ilyen hosszú időszak van az ember életében, ahol ilyen szoros együttműködés kell, hogy megvalósuljon.”

A szombathelyi tankerület igazgatója a Klebelsberg Intézményfenntartó Központot érintő változásokat foglalta össze, és ismertette, hogy ezeknek milyen hatásai lesznek az általuk fenntartott iskolákban.

Fodor István - tankerületi igazgató, KLIK
„Most jelenik meg a napokban az új SZMSZ-ünk, egy kicsit közelebb kerülnek a döntési pontok az iskolákhoz, tehát egy kicsit jobban, gyorsabban tudunk reagálni és tekintettel arra, hogy az intézmények száma csökkent, az NGM-hez kerültek, talán még nagyobb figyelemmel tudunk a meglévő iskoláinkkal foglalkozni.”

Az érdeklődők előadást hallgathattak többek között az Oktatási Hivatal új szervezeti felépítéséről és a Zalaegerszegi Pedagógiai Oktatási Központ szakmai feladatairól is.