"A lepkékkel megegyező színű lapot kell mozgatni, és a hím lepkék mint a rivális lepkéhez, odarepünek."
Ezzel a módszerrel is lehet azúrlepkét fogni. Kiss Szilárd egykori súlylökő, ma testnevelő tanár és szenvedélyes rovargyűjtő időről időre bepillantást enged az ízeltlábúak világába azzal, hogy a nagyközönség elé tárja gyűjteményét. Ezúttal kétezer faj mintegy tízezer példánya látható. Hét évesen vált a lepkegyűjtés rabjává, kezdetben szülőhelyén, Zala megyében hódolt különleges hobbijának, majd számos alkalommal vett részt külföldi expedíciókon Dél-Amerikában, Ázsiában és Afrikában trópusi lepkék után kutatva.
Kiss Szilárd - rovargyűjtő
"Az élményeket szeretem az expedícióval kapcsolatban, megtudni, hogy melyik helyen mi él, és a helyismeret mozgat. Természetesen a szép példányokat szereti az ember. Tervezem, hogy apró boglárkalepkékből szeretnék gyűjteményt készíteni."
Húszezer darabos a rendszerezett gyűjteménye, és ugyanennyi vár még feldolgozásra, ami tíz évre elegendő munka, ennek ellenére folytatja a lepkevadászatot: nagy álma eljutni Costa Ricába. Az elmúlt évek alatt a rovarvilág tudományos hátterét is jól megismerte, gyűjtőknek, múzeumoknak segít, ha kérik. Ma már fia is osztozik különleges hobbijában.
Kiss Hunor
"Adogatom a tűket, ha preparál, megfogom a csipeszt. De ha én fogok lepkét, abban azt szeretem, amikor megfogom végre."
A színpompás lepkék mellett skorpiók, pókok, botsáskák, soklábúak, cincérek és más óriási méretű bogarak is láthatóak a kiállításon.
Fritz Benjámin
"Soha nem láttam, és nem is gondoltam, hogy ekkora méretben léteznek. Ha itt Magyarországon ilyenek lennének, és meglátnám, hogy mászkálnak, szívrohamot kapnék körülbelül, de így üveg mögött nagyon szépek."
A tárlat a karnevál ideje alatt délelőtt 10 órától este 11-ig, vasárnap este 8-ig várja a látogatókat. A karnevált követően a szlovéniai Lendvára utazik tovább a kiállítás.