A robotika, a DigIT-AGORA projekt jó gyakorlatainak bemutatása volt az egyik állomása a Látóút Szombathelyre látogatott szakemberek programjában. Szerte az országból érkeztek közművelődési szakemberek, hogy ilyen jó gyakorlatokat ismerjenek meg.
Kiss Andrea – közművelődési igazgató, AGORA
Karcagról, Jászfényszaruról és Nógrád vármegyéből különböző apró, pici településekről, de az önkormányzat képviseletében is érkeznek emberek, elsősorban szakemberek, ők többnyire könyvtárosok, vagy közösségi tér-vezetők, vagy olyan szakemberek, mint amilyenek mi vagyunk.
Nem csak a közművelődésben figyelemre méltóak az AGORA jó gyakorlatai: a Karcagról érkezettek például a település testvérvárosi kapcsolataiban hasznosítják az itt látottakat, és készülnek, hogy házigazdái legyenek a Látóútnak.
Juhász Ágnes – nemzetközi és civil kapcsolatok ügyintéző, Karcag város önkormányzata
Mi is majd szeptember 20. és 21. között fogunk egy látóutat megvalósítani a Debreceni Egyetemmel, reményeink szerint összejön a megfelelő számú jelentkező rá.
Szombathely, az AGORA a kétnapos vasi Látóút egyik helyszíne, pénteken Vasváron gyűjtenek további jó gyakorlatokat a résztvevők a kulturális közösségépítésről és a Vasvári Népfőiskoláról is.
Gyöngyösi Zsuzsanna – intézményvezető, Nagy Gáspár Kulturális Központ
Az értékgyűjtés, a hagyományápolásnak a módszere, hiszen nagyon sok jeles személyiség fűződik Vasvár nevéhez, mint a Bendefy László, Nagy Gáspár, és sok más embert tudnánk itt felsorolni, aki nagy tudású, és a világba elvitte a településünk hírét.
A Látóút a Nemzeti Művelődési Intézet Közösségépítő Kultúránk programsorozatának újdonsága, amelyben decemberig tartanak ilyen és hasonló szakmai tanulmányutakat szerte az országban.