Énekkel, verssel köszöntötték a Micimackó óvoda kis lakói az intézmény fennállásának 20. évfordulója alkalmából rendezett ünnepség résztvevőit. Jelenleg 33 gyermek jár ide, ők a különböző közösségi programokon túl foglalkozásokra járnak, ahol a pedagógusok igyekeznek megtanítani őket mindenre, amire a mindennapi életben szükségük lehet.
Mitre-Károlyi Mária - óvodavezető, Micimackó óvoda
„A fejlesztések egyéni gyógypedagógiai fejlesztés, csoportos fejlesztések, konduktív terápia, van uszodánk, tehát uszodai foglalkozás is van, járunk lovaglásra, kutyaterápiára, íriszterápiára, művészetterápiára”
1985-ben alapult meg az első olyan intézmény Szombathelyen, amely a fokozottan rászoruló gyerekekkel foglalkozott, rá tíz évre jött létre az a gondozóközpont, aminek a jogutódja a Micimackó Óvoda. Ma olyan komplex intézményrendszere van a városnak, amelyben az óvódától az iskoláig gondozzák a mozgássérült és értelmileg akadályozott gyerekeket – hangsúlyozta köszöntőjében Puskás Tivadar polgármester.
„Egy közösségnek az erejét mindig az szabja meg, hogy a rászorulókkal hogyan bánik. Szombathely mindig olyan város volt, aki a rászorulókra különös gondot fordított.”
Az óvoda munkáját húsz éve segíti a Zonta Alapítvány a Mozgássérült Gyermekekért.
Antoniné Ringhoffer Csilla - kutatóriumi tag, Zonta Alapítvány a Mozgássérült Gyermekekért
„Az adók 1 százalékából egy buszt vásároltunk és ebből tartjuk fenn és működtetjük. Szállítja a gyerekeket reggel és délután otthonról, illetve be az óvodába, valamint minden olyan programra visszük a gyerekeket, amihez ez a szállítás szükséges.”
A jubileumi alkalomból Barátunk a Mackó címmel rajzpályázatot hirdettek a város óvodásai számára. A munkákból nyílt tárlat és a mackókiállítás október 9-ig megtekinthető.