Sikerült megvalósítani az idén májusban indult, a közterület-felügyeletre alapuló bűnmegelőzési modellprogram időarányos részét. Legfőbb cél a szabályszegések megelőzése volt.
Varsányi Péter igazgató, Közterület-felügyelet
„De első körben azt gondolom a megelőzésre helyezzük a hangsúlyt. A projekt második felében az időskorú lakosságot szólítjuk meg, illetve a fiatalokat. Ezek a legveszélyeztetettebb két csoport, amelyeknek a bűnmegelőzés szempontjából a bűnmegelőzés tudományának fontos mondanivalója van, hiszen az áldozattá válást meg kell előzni.”
Mindezt bizonyítja, hogy a tavalyi év hasonló időszakához képest jelentősen csökkent a helyszíni és távolléti bírságok, feljelentések száma. A kamerákkal megfigyelt területeken számottevően mérséklődött a szabályszegések száma.
Puskás Tivadar polgármester
„Szombathely biztonságos város, de nem csak a biztonság fontos, hanem a biztonság érzet is. Ezt a biztonság érzetet fokozza az, hogy a különböző rendvédelmi szervek együttműködnek és a különböző rendvédelmi szervek együttműködésének az lesz az eredménye, hogy a tartalékokat feltárják és még hatékonyabban működik a bűnmegelőzés.”
A Közterület-felügyelet a program végrehajtásában együttműködik a rendőrséggel, a körmendi rendészeti szakközépiskolával, a polgárőr egyesületekkel, a járási hivatal népegészségügyi osztályával, a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal, a katasztrófavédelemmel és a büntetésvégrehajtási intézettel.
Hatala József elnök, Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács
„A szombathelyi program teljes egészében illeszkedik és kapcsolódik a nemzeti bűnmegelőzés stratégia azon pontjához, hogy fontos prioritás a közterületek és települések közrendje. Nagyon sok szereplőnek feladata van törvény szerint is ebben a kérdéskörben tevékenykedni.”
A bűnmegelőzés egy társadalmi komplex program tevékenység, mivel maga a bűnözés egy társadalmi tömegjelenség - fogalmazta meg a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöke.