A szalézi Szent Kvirin templomban egyházi énekek, imák kíséretében mutatták be a nagyközönségnek A kő, amelyet elvetettek című kiadványt.
Spiritualitás, képek, adatok - a 340 oldalas könyv nyolc fejezetében megelevenedik a szalézi rend történelme az 1929-es szombathelyi letelepedésüktől egészen napjainkig. A nevezetes eseményekről olyanok mesélnek, akik még átélhették azokat.
Lendvai Rezső - szerző, világi elnök, Székesegyházi Főplébániai Egyházközség
“Egy visszaemlékezés sorunk van, amelyben nagyon sokan emlékeznek még az építésre, arra sz időszakra, amelyben a torony épült, és azt hiszem, ezeket most kellett megörökíteni, ugyancsak fontos a végén, amikor bemutatjuk a szalézi templomot, hogy hogy néz ki ma, csodálatos fotókkal.”
A kötet másfél év alatt készült el, a szerzők kutatómunkáját a Historia Domus, azaz a háztörténet és a megyei, valamint a püspöki levéltár segítette.
P. Csány Péter - plébános, Szent Kvirin Szalézi Plébánia, Rendház és Oratórium
“Nagyon gazdagító, amikor a múltat nézzük, és sok minden nagyon elszomorító is, hogy mi minden harcot kellett kiállíniuk és egyfajta megdicsőülése is az ittlétünknek, meg kálváriája is, az itteni 40 év, akommunizmus alatt eltöltött idő.”
A könyv léterejöttét hárman támogatták képviselői keretükből: Puskás Tivadar polgármester, Sátory Károly képviselő, és a már 20 éve egyházközségi vezetőként is aktívan tevékenykedő önkormányzati képviselő.
Ágh Ernő - világi elnök, Szent Kvirin Egyházközség
“Elsősorban azok figyelmébe ajánlanám, akik szeretik a templomunkat, tehát a templommal kapcsolatos összes adat megtalálható bent, tehát nem olvasmányos elsősorban, visszaemlékezések is vannak, írtak hozzá szövegeket, régi, itt lévő hívek, de összességében statisztikai adatokat és a történetet dolgozza fel.”
A kiadvány a szalézi rendház szombathelyi alapításának 80 éves évfordulójára készült el.
Hírek
A kő, amelyet elvetettek - a Szent Kvirin-templom története
A kő, amelyet elvetettek - ez a címe annak a könyvnek, amely a Szent Kvirin-templom történetét dolgozza fel. A kötetet több tudatnyi érdeklődő előtt mutatták be szerdán. A szerzők - Lendvai Rezső és Csány Péter - a kezdetektől napjainkig mutatják be a templomot, de a szalézi rend fontosabb eseményei is helyet kapnak a fejezetekben.