A kerek évforduló alkalmából látványos klip készült az iskoláról, amelyet a gála nyitányaként vetítettek le. Megtelt a mozi nagyterme egykori és jelenlegi diákokkal, tanárokkal, igazgatókkal, az iskolával kapcsolatban álló cégek és szervezetek képőviselőivel. Puskás Tivadar köszöntőjében a város emblematikus iskolájának nevezte a Savariát.
Puskás Tivadar - polgármester
"A tudás, amit itt megszereznek, arra ad alapot és lehetőséget, hogy az élet sok-sok területén sikeres emberek legyenek az itt végzettek."
1955-ben alapították az iskola elődjét, amely akkor még gimnáziumként működött. Hely- és névváltoztatások sorát élte meg, 1967-ben került új épületbe, a Hadnagy utcába. Később kollégiummal, tanműhellyel bővült.
Sümegi Tamás - igazgató, SZMSZC Savaria Közlekedési Szakképző Iskolája
"Változtak a képzési profilok, régi szakmák futottak ki, újak jöttek be. Most az átalakulások évtizedét éljük, harmadszor alakulunk át, ahogy az iskolarendszer is. Sokminden történt, de elmondható, hogy folyamatosan fejlődtünk."
A savariában végzett mások mellett Tiborcz János jelenlegi és Halmosi Zsolt egykori Vas megyei rendőr-főkapitány, Gécsek Tibor kalapácsvető, valamint Kiss Norbert kamionversenyző. Az iskolának jelenleg hét évfolymon 580 diákja van. Főként közlekedési területre képeznek szakembereket, de logisztikai és rendészeti szakirányt is működtetnek.
Tatai-Szabó Miklós - ny. igazgató
"A 9-től 12. osztályig szakmai előkészítés is folyik, az időmben ilyen nem volt. Ezzel bővültek a diákok lehetőségei, jobban rákészülhetnek a szakmájukra. Azok a profilok, amelyekkel az iskola foglalkozik a mai napig piacképesek."
Tavaly rendészeti, idén közlekedési területről tüntettek ki két egykori savariás diákot tiszteletbeli tanári címmel. Cseri József (9:47) és Keszte Róbert (9:52) ma sikeres cégvezetők. Ők a későbbiekben rendkívüli órákon osztják meg tapasztalataikat a diákokkal.