Szerzőkkel és érdeklődőkkel telt meg a Berzsenyi Dániel Könyvtár előadóterme. A Nagy Háborús emlékévnek köszönhetően rengeteg történelmi dokumentum már online is elérhető, így könnyebbé vált az egykori események kutatása.
Németh Balázs – történész
Nemcsak forrásokat tettek közzé, hanem löketet adott ez a négy év annak is, hogy a különböző kötetek napvilágot láthattak, háborús feldolgozások, hadtörténeti munkák, korabeli naplók is ebben a négy évben.
Bedécs Gyula például útikönyveket készített az első világháború emlékeit keresőknek.
Bedécs Gyula
Az volt a motiváció, hogy gyerekekkel mentünk a Doberdóra, és semmi nem volt a kezemben. Az égvilágon semmi, és össze kellett innen-onnan szedni. 9.08
A Könyves Vasárnapon bemutatkoztak a Matróznaplók szerzői is. A Császári és Királyi Haditengerészet emlékeit kutató munkájuknak köszönhetően 144 vasi és 36 szombathelyi matrózt azonosítottak eddig.
Isztin Gyula
Két napló békeidőben íródott, az egy, ami az indíttatásom, hogy ezzel a témával foglalkozzak, a nagyapámnak a naplója. 15.43
Csukás Péter pedig dédapja háborús jegyzeteit dolgozta fel könyvében. Az emlékév-sorozatnak köszönhetően számos kiadvány készült Vas megyében.
Nagy Éva igazgató, Berzsenyi Dániel Könyvtár
Ezek a könyvek támogatásra is kerültek az emlékév keretében, és könyvtárunk két rendezvénnyel csatlakozott ebben az évben ehhez a programhoz. Ez egyik egy szavalóverseny volt, kifejezetten az első világháborúhoz kapcsolódó versekből, a másik pedig a Könyves Vasárnapon ez a könyvbemutató.
A nagy háborúval kapcsolatos vasi, szombathelyi kiadványok megtalálhatók a Berzsenyi Dániel Könyvtárban.
Hírek
Vas megyei kötődésű háborús kötetek
Az első világháborús emlékév-sorozat egész Európában, így Magyarországon is azt eredményezte, hogy számos kutatás alapján rengeteg kiadvány és könyv készült. Az Országos Könyvtári Napok zárórendezvényén, a Könyves Vasárnapon Szombathelyen a vasi kötődésű köteteket mutatták be.