
Több más előadás mellett Freddietől a Csodák című zenei alkotás is felcsendeült szerda este a bolyaisok tehetségbankettjén, ahol az előző tanév országos tanulmányi versenyein kiemelkedő teljesítményt elért 170 tanulót köszöntötték. Az idei esemény egyfajta kapocs is volt a múlt és a jelen között, hiszen az iskola a gimnáziumi képzés elindításának 25. évfordulóját is ünnepelte.
Ebből az alkalomból Miénkitta tér címmel kiállítást szerveztek a Bolyai Galériában a tanulók által készített épület- és életkép fotókból.
Papp Tibor - igazgató, ELTE Bolyai-iskola
"Ez a 12 évfolyam azt jelenti, hogy egy alapozó 4 évfolyamos alsótagozat után a diákok választhatnak, hogy egy gimnáziumi képzésben vesznek részt, nyilvánvalóan egy kibővített tananyaggal , egy kicsit talán gyorsabb tempóban tudnak tanulni. És vannak, akik fontolva haladók, egy kicsit megalapozott tananyaggal, az általános iskolai tagozaton tudják folytatni tanulmányikat."
Szokás, hogy a rendezvényre egy olyan szaktekintélyt is meghívnak, akinek emberi magatartása, szakmai elköteleződése példaértékű. A vendég ezúttal Paulisz Boldizsár volt, aki a testvériskola, az alsóbodoki Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskola alapítója és egyben a Magyar Érdemrend tiszti keresztjének kitüntetettje. A két iskola számos sikeres projektet dolgozott ki közösen.
Paulisz Boldizsár - alapító, Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskola
"Idén egy olyan komoly dolgot hoztunk létre, mint pl. Esterházy János múzeuma, ami kimondottan a Bolyai intézmény tanárainak és volt igazgatójának köszönhető. Azt is el kell, hogy mondjam, hogy Esterházy János hazatérésének a kegyhelyét is szintén a Bolyai tanárokkal karöltve, annak idején kezdeményeztük és nyitottuk meg."
Az országos versenyeken kiváló eredményeket elért tanulókat oklevéllel jutalmazták, míg a kiváló sportteljesítménnyel büszkélkedők emlékéremmel gazdagodtak.
Pénteken tehetségnapot tartottak az intézményben. A tornateremben például játékos vetélkedőket szerveztek a tizedikesek a 6-7. évfolyamos diákoknak. A természettudományi laboratóriumban kémiai kísérleteket mutattak be, míg a tetőtérben a keresztrejtvényfejtő világbajnok, Kresz Károly tartott előadást az érdeklődőknek. Bővült a földszinti büszkeség fal is az előző tanévben kiváló országos tanulmányi eredményeket elért végzős diákok fotóival, akik ma már egyetemisták.